23.1.06

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΕΝΑ ΑΝΕΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Για πρώτη φορά φέτος ξεπεράσαμε τους 100 πόντους σε ένα παιχνίδι... Μάλιστα για την Α1, ούτε πέρσι είχαμε καταφέρει κάτι τέτοιο, παρά μόνο στην Ευρωλίγκα με την Maccabi (στο καλύτερο ματς των τελευταίων χρόνων που έχουμε δει).. Πρόπερσι πάλι ρίξαμε κατοστάρα μόνο στο Ιβανώφειο με το σούπερ ματς του Μισιακού στον προημιτελικό, και με τον Ηρακλή στον 4ο μικρό τελικό στα Λιόσια, αλλά σε ματς που πήγε στην 3η παράταση. Τελευταία 100ρα εντός έδρας, ήταν το 105-67 στο ντεμπούτο του Crispin κόντρα στην Ολύμπια Λάρισας στις 1/2/03.

Και με έναν Chalmers να σκοράρει κατά βούληση και από όπου θέλει (30 πόντοι με 6/7 δίποντα, 6/8 τρίποντα), τον Πελεκάνο να παίζει καταλυτική άμυνα και να είναι πάλι παραγωγικός στην επίθεση, τους Μπουρούση, Coppenrath, Παπαϊωακείμ να κάνουν πάρτυ κάτω από το αντίπαλο καλάθι ελλείψει του Massey και με τον Hajaj να ανεβάζει τη διαφορά με τα κλεψίματα του και την συνολική του παρουσία στο β' δεκάλεπτο, δεν ήταν καθόλου δύσκολο να φτάσουμε στην επικράτηση.

Όσο κι αν προσπάθησε ο ... Tamir που μπήκε στο 67-37 και βγήκε 5' αργότερα με το σκορ στο 76-63...

Υ.Γ. Καλά που υπάρχουν και τα πιτσιρίκια και φτιάχνει η εικόνα στις έρημες από κόσμο εξέδρες