9.1.06

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο TAYLOR

Χάρη στην εξαιρετική αγωνιστική παρουσία του Taylor Coppenrath και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όταν η ομάδα μας δε βλεπόταν και μας κρατούσε μόνος του τόσο σε επίθεση (16 από τους 24 πόντους του έβαλε σε αυτό το διάστημα), όσο και στην άμυνα (τέλειωσε το ματς με 5 αμυντικά και 4 επιθετικά ρημπάουντ, ενώ έριξε και 3 τάπες), πήραμε τη νίκη κόντρα στον Ηρακλή μπροστά στους 200 γνωστούς-άγνωστους του Γαλατσίου. Στην επανάληψη ανέβασε στροφές κι ο Rimac δίνοντας λύσεις από την περιφέρεια και φτάσαμε εύκολα στο +16.

Στα αξιοπρόσεκτα του παιχνιδιού, η μεγάλη χρονικη παρουσία του Μαγκουνή. Ο Σπύρος ήταν πολύ κακός στο πρώτο ημίχρονο, έκανε αλεπάλληλα λάθη, έχασε 1-2 layup, αλλά σιγά-σιγά στάθηκε καλύτερα μέσα στο παρκέ, ανέβηκε η αυτοπεποίθησή του, πέτυχε 1-2 ωραία καλάθια κι έπαιξε αρκετά καλή άμυνα (4 κλεψίματα). Ας μην ξεχνάμε πως φέτος ουσιαστικά έχει παίξει 3 ματς. Στη Μπολόνια, την Πέμπτη πάλι με την Climamio και τώρα με τον Ηρακλή. Η απόδοση του β' ημιχρόνου δικαιώνει όσους πιστεύουν ότι έχει προοπτικές.