22.12.16

ΕΧΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ...

Από το πρώτο δεκάλεπτο είχε κριθεί το αποτέλεσμα στην Κωνσταντινούπολη στον αγώνα της Α.Ε.Κ. με τη Besiktas, καθώς οι παίκτες του Zdovc εμφανίσθηκαν εντελώς απροετοίμαστοι με συνέπεια να χάνουν με 28-11 στο 10' (και 32-11 στο 11'). Το μόνο που καταφέραμε στη συνέχεια ήταν να μην ανέβει και άλλο η διαφορά.. Ακόμα και όταν μειώσαμε στους 8 πόντους (71-63 με 2' να απομένουν) δεν πείσαμε ποτέ ότι μπορούσαμε να απειλήσουμε πραγματικά την Τούρκικη ομάδα. Όπως και στην Αθήνα ο Clark με τους υπόλοιπους ψηλούς της Besiktas έκαναν ότι ήθελαν την άμυνα μας στο πρώτο δεκάλεπτο.. Ο Falker δεν μπορούσε να τον αντιμετωπίσει και όπως και στο ματς του ΟΑΚΑ έπαιξε ελάχιστα αφού δεν βγαίνουν τα μαρκαρίσματα, ενώ ο Μαυροειδής έπαιξε μεν αλλά ήταν φανερά ανέτοιμος..
Με τους ψηλούς μας να μην μπορούν να πατήσουν στο ζωγραφιστό  -εκτός των Sakota και του Milosevic που με τις γνωστές προσπάθειες στο 2ο, τέλειωσε με double-double από 15π-13ρ- επιδοθήκαμε σε μπαράζ σουτ τριών πόντων που ήταν τραγικά άστοχα... Μόλις 7/27 είχαμε και με τα περισσότερα να τα παίρνουν όχι οι συνήθεις ύποπτοι... 0/6 είχε ο Milo (...) για παράδειγμα.. Χειρότερος επιθετικά ο Williams που είχε μόλις 1/10 σουτ... Η περιφέρειά μας που είναι το όπλο μας δεν μπόρεσε να δώσει σε αυτό το ματς αυτό που έπρεπε και σε συνδυασμό με την πολύ κακή βραδιά όσων έπαιξαν στο '5' ήρθε φυσιολογικά και δυστυχώς εύκολα η ήττα .. Πλέον η πρώτη θέση είναι μόνο μαθηματικός στόχος ενώ θα πρέπει να παίξουμε όπως πρέπει στα δυο εντός έδρας ματς που έμειναν για να εξασφαλίσουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση .