12.12.21

ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΜΑΤΣ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ANGOLA..

Αν και ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι καθώς προηγήθηκε με 0-9 και 12-24 στο πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα της Α.Ε.Κ. τελικά γνώρισε την ήττα στο Ιβανώφειο αφού από το 18ο λεπτό και μετά τον τραυματισμο του Angola (που από σκληρό μαρκάρισμα double team των γηπεδούχων είχε εσωτερική αιμορραγία και οδηγήθηκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο, όπου ευτυχώς δεν ήταν κάτι το πολυ σοβαρό κι επέστρεψε σχεδόν άμεσα..) κανείς στο παρκέ ή στον πάγκο δεν είχε το μυαλό του στον αγώνα ..

Με τον Κολομβιανό στο ΑΧΕΠΑ, τον Colom σε πολύ κακή μέρα, τον Vaulet απόντα ουσιαστικά και πάλι, τον Παππά εκτός παρκέ στο τελευταίο δεκάλεπτο, τον Πετρόπουλο άποντο, τον Μαυροειδή να μη μπορεί να κάνει κάθε φορά υπέρβαση, τον Griffin να φορτώνεται με φάουλ, την Τσαρούχα να μοιράζει τεχνικές, το αποτέλεσμα ήταν απόλυτα αναμενόμενο..

Όλη η αγωνιστική ήταν αφιερωμένη στον αδικοχαμένο Stevan Jelovac. Στη σέντρα υπήρχε αυτοκόλλητο με το όνομά του, ενώ στο 13ο λεπτό (μια που φορούσε το #13) έγινε διακοπή κι ενός λεπτού σιγή